deponuzun deFosunu farkedin

El terminali Barkod okuyucu ve yazıcılar

Elia Bilişim öncü Depo ve Lojistik hazır yazılımları ile işletmenizin otomasyon ihtiyaçlarına kaliteli çözümler sunuyor.
Sizlere sunduğu Depo ve Lojistik Otomasyonu yazılımlarının yanısıra, tüm süreçlerin yönetiminde çalışanların iş akışını daha hızlı ve verimli hale getirmek için sunduğu Mobil cihazlar, El Terminali, Barkod Yazıcı, Barkod Okuyucu, karekod okuyucu vb. donanımlar Depo Yönetim Sistemleri zincirinin en önemli halkalarını oluşturur .

El Terminali & Barkod Okuyucu & Barkod Yazıcı… ???

 

El Terminali Nedir ?

El terminali, el bilgisayarlarının genel adıdır ve amacı el ile girilen verileri ya da barkod okuyucudan gelen verileri depolayan, yorumlayan ve işleyen, endüstriyel, sağlam ve saha koşullarına uygun el bilgisayarıdır.
El Terminalinde mobil özellikleri ön plana çıkarılmış özel bir işlemci, mimari ve depolama teknolojisi kullanılır. Burada amaç veriyi toplayıp ana sisteme aktarmaktır.

El Terminalleri, saha şartlarına uyum sağlaması ve uzun ömür olması için endüstriyel olarak tasarlanırlar. Endüstriyel bir el terminali en azından 1 metreden birçok açıdan düşmelere karşı dayanıklıdır. Düşme dayanıklılığın haricinde ayrıca toz ve su gibi çevresel ortam şartlarından etkilenmemesi için özel şartlarda test edilerek sertifikalandırlar. Teknolojinin baş döndüren hızı el terminali teknolojilerinide etkilemektedir. Günümüzün güncel teknolojilerinden 3G standardı artık yeni model el terminallerde kendini göstermeye başlamıştır. Bu sayede sahadan merkeze çok hızlı bir şekilde veri aktarımı sağlanabilmekte ve 7.2 MBPS hızına varan hızlardan internete erişim mümkün olmaktadır.

El Terminali Nerede Ne Amaçla Kullanılır ?

Lojistik sektöründe,
Depo Otomasyonlarında,
Sayım
Online ve mobil Sipariş almak için
Stok giriş/çıkış
Personel takibi Mesai takibi
Barkod kalite kontrolü
Saha satış – sıcak satış – depo otomasyonu – mobil iş çözümleri uygulamalarında, – Sayaç okuma ve mobil parkomat sistemleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
Hatta artık restaurantlarda bile sipariş alımlarında el terminali kullanılmakta, bu sayede iş akışlarında maksimum verimlilik elde edilmektedir.

kolay saha satış ekibi online yönetimiEl Terminali kullanımı kolay olup kısa bir eğitim süreciyle ilkokul mezunu düzeyinde bir kullanıcının bile öğrenerek, kısa sürede el terminali kullanımına başlaması sağlanabilmektedir.
Elia Bilişim’in Profesyonel eğitimcileri,müşterilerine el terminali kullanımı eğitimi de vermektedir.

El Terminali Programı Nedir ?

El Terminali programı, el terminalinin üzerindeki işletim sisteminden ve hazır gelen programlardan farklı olarak (örneğin Elia Bilişim’in Uzman Yazılımcıları tarafından) hazırlanan ve merkezdeki yazılımınıza el terminali ile girdiğiniz verileri aktarmaya yarayan ara programdır. Yani bir merkez programınız varsa (ERP ya da muhasebe programı) bu programı el terminaline yükleyip çalıştıramazsınız, ihtiyacınız, el terminaline özel geliştirilmiş bir ara yazılımdır.

El Terminali Programlama:
El terminali programlama, el terminalinin üzerindeki işletim sisteminden ve hazır gelen programlardan farklı olarak hazırlanan ve merkezdeki yazılımınıza el terminali ile girdiğiniz girdileri aktarmaya yarayan ara programın kodlanmasıdır. Uzman kurumlarla çalışmak gerekmektedir.

El terminali’ni Porfesyonel Depo Otomasyonları ile kullanabilmek için gerekli desteği, konusunda en iyi Yazlılımları sunan Elia Bilişim’in profesyonel satış ekibinden alabilirsiniz.

El Terminali ve Barkod Okuyucu aynı şey midir?

El Terminali ile Barkod Okuyucu genellikle birbirine karıştırılan kavramlardır.El Terminali, içinde Barkod Okuyucu modülü içermektedir. Barkod okuyucular ise asla el Terminali kadar akıllı bir cihazlar olmayıp sadece okuduğu barkodu bağlı olduğu bilgisayara göndermektedir.

El terminali’ni Porfesyonel Depo Otomasyonları ile kullanabilmek için gerekli desteği, konusunda en iyi Yazlılımları sunan Elia Bilişim’in profesyonel satış ekibinden alabilirsiniz.

El Terminali Fiyatları Neden Değişir ?

El terminali fiyatları özelliklerine göre, sağlamlığına göre, iletişim protokollerine göre ve markasına göre değişkenlik En iyi el terminali fiyatıgösterir. Aynen Günümüz mobil iletişim araçlarında olduğu gibi özellikleri ve markaları amaca göre değişmektedir.Bu nedenle El terminali fiyatları konusunda piyasada uzun yıllardır faaliyet gösteren ve referansları güçlü şirketlerle çalışmak daha sağlıklı sonuç verir.

El Terminalleri için logolara tıklayarak marka sayfalarına ulaşabilirsiniz

Kulvarındaki en hafif ve ergonomik yapıya sahip oluşu sayesinde kullanım kolaylığı sunar. * 1D kodlar & RFID HF – ISO tag’ler, 1D kodlar & 2D kodlar ve resim çekme işlemleri için farklı okuyucu seçenekleri ve ayrıca eşzamanlı kullanılabilen kablosuz iletişim seçenekleri.* DL-Kyman el terminali, saha uygulamaları ve lojistik uygulamaları için geliştirilmiş bir elemandır. * Endüstriyel El Terminali * Microsoft Windows CE.NET 5.0 * Entegre Barkod Okuyucu * Wireless (RF) (Opsiyonel) * Bluetooth * RFID Okuyucu (Opsiyonel) * Dokunmatik Ekran (Viper.NET) * 53/36 Tuşlu Klavye * Geniş Ekran, Üstün Barkod Okuma Performansı * Long Range Opsiyonu ile 11m’ye kadar Okuma * 1.8 Metreden Düşmeye Dayanıklı
Depo, Saha Satış, Mağazacılık, dağıtım ve pek çok sektörde kullanabileceğiniz Pidion BIP5000, Wireless, Bluetooth ve yüksek işlemci performansı gibi üstün özelliklerle Türkiye’de. Şimdi stoklarla kısıtlı, tanıtım fiyatına alabileceğiniz Pidion’u edinmek için geç kalmayınız… * Ödüllü Görsel Tasarımı * Lazer Barkod Okuyucu * Intel PXA270 520 MHz * Wireless (Kablosuz Ağ) * 128 MB ROM / 128 MB RAM * 240×350 3.5″ Geniş Ekran * USB Bağlantısı * Bluetooth, IrDa * 19 Tuşlu Klavye * Barkod Okuyuculu El Terminali * İletişim ve Şarj Ünitesi Dahil * USB Kablo * Adaptör
Datalogic Skorpio, perakende uygulamalarında, mağaza ve depo operasyonları için son derece uygun bir mobil bilgisayardır. Green Spot Teknolojisi ile, okutulan barkodların üstüne yeşil yuvarlak ışık yansıtarak, gürültülü ortamlarda barkodun doğru kounduğunu görsel olarak da ikaz eder. DL TCl-NET üzerinden gerçekleştirilen Text tabanlı Telnet uygulamaları ve Locked Web Browser üzerinden gerçekleştirilen Web Tabanlı uygulamalar cihazın ekranını %100 tam ekran olarak kullanabilir. * Endüstriyel El Terminali * Microsoft Windows CE.NET 5.0 * Entegre Barkod Okuyucu * Wireless (RF) (Opsiyonel) * Bluetooth * Dokunmatik Ekran (Bazı Modellerde) * Opsiyonel Tabanca Kabzalı Model * Hafif ve kolay taşınabilir * 1.5 Metreden Düşmeye Dayanıklı
Datalogic Memor, kompakt ebatları ve ergonomik yapısı ile perakende uygulamalarında, mağaza ve depo operasyonları için son derece uygun bir mobil bilgisayardır. DL TCL-NET üzerinden gerçekleştirilen Text tabanlı Telnet uygulamaları veya Locked Web Browser üzerinden gerçekleştirilen Web tabanlı uygulamalar cihazın ekranınını %100 tam ekran olarak kullanabilir. * Endüstriyel El Terminali * Entegre Lazer Barkod Okuyucu * Microsoft Windows CE.NET 5.0 * Wireless (RF) (Opsiyonel) * Dokunmatik Ekran * Cep telefonu boyutlarında kolay taşınabilirlilik