El Terminali Nedir ?

_

Günümüzde,   teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi sonucu başta ticari bakış açısı olmak üzere rekabet şartları, üretim süreçleri, stoklama ve maliyet gibi kavramlar çok daha karmaşık bir hal  almıştır. İşletmeler  bu teknonolojiye uyum ve izlenebilirlik sağlamak adına başta bilgisayar ve yazılım yatırımlarına ihtiyaç duyarlar. El terminali kavramıda bu sürecin içinde önemli bir yer tutar.

El terminali; El ile kullanılarak anlık veri saklama, veri aktarma, işlem yapabilme ve kullanım kolaylığı sağlayan bilgisayarlara verilen genel isimdir.

El terminali; Bilgisayar, yazılım ve uygulamaların bütünüdür. İşletmelerin bağlı olduğu sektöre ve konuma göre çok farklı çeşitleri ve özellikleri mevcuttur. Bu sebeple el terminali seçimi yaparken çok dikkat etmekte fayda vardır.

El Terminali Kullanım Alanları

_

El terminalleri; başta  anlık veri aktarması, veri saklaması, kullanım kolaylığı, izlenebilirlik sağlaması hataları azaltması gibi temeller faydalar sebebiyle üretim yapan, depo alanı olan, fiziksel olarak ürün barındıran sektörden bağımsız genel anlamda tüm işletmelerde ve fabrikalarda kullanılabilir. Teknolojinin  gelişmesine  bağlı olarak gelişen yazılım ve programlar sayesinde el terminalleri izlenebilirlik sağlamak amacıyla hizmet sektörüde dahil olmak üzere tüm ticari yapılarda rahatlıkla kullanılabilir.

El Terminali Alırken Nelere Dikkat  Etmeliyiz?

_
  • El terminali; online mı / offline mı çalışmalı...
  • El terminali; depo ve çalışma şartları için ne kadar uygun...
  • El terminali; network, bilgisayar, internet, güvenlik, vb. ile uyumlu mu...
  • El terminali; barkod, karekod okuma adına uzaklık yükseklik vb. kriterler için nelere dikkat etmeliyiz...
  • El terminalinde kullanacağımız programlar veya uygulamalar için uyumlu mu...
  • El terminali kullanmak için barkod veya karekod alt yapısı, kültürü var mı...
  • El terminali; Yedek parça veya servis gereksinimleri konusunda yeterli mi...