Otomasyona Geçmek için Doğru Zaman

_

Depo Otomasyonuna Geçmek için Doğru Zaman

 

İşyerinizde  Yeni Bir Sisteme Geçmek için En Doğru Zaman Nezamandır?

yeni depo otomasyonu zamanı
Artık yeni bir sisteme ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirmek için sektörünüzde rekabetin artmasını rakiplerinizin teknolojik yatırımlarla öne çıkmasını beklemeyin.

İşte size iş süreçlerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için bazı önemli ipuçları:

-Endüstrideki gelişmelere ve eğilimlerine ayak uydurun;

endüstriyel gelişmelerYeni teknolojiler ve artan pazar talepleri, pek çok sanayi alanında hızlı bir değişimin ortaya çıkmasına neden oluyor. Artan müşteri beklentileri gibi eğilimleri yada artan rekabet baskısı gibi marjları izleyin, bu alandaki gelişmelere dikkat edin..
Yeni yada geliştirilmiş olan depo otomasyon sisteminizin tanıtımını müşterilerinize yapın. Bu değişen ve gelişen zorlu rekabet ortamında sizin teknolojik olarak güçlü bir kurum olduğunuzu ispatlamak için iyi bir araç olacaktır.

Elektronik veri alışverişi (EDI) gereksinimlerine uyum sağladığınızdan emin olun

Büyük işletmelere veya perakendecilere hizmet vermeyi planlıyorsanız yada böyle bir şletmenin depo lojistik yöneticisi iseniz, kendi marjlarınızı onların şartlarına uyar şekilde sağlam bir biçimde belirlemeye ihtiyacınız var.
Bilindiği üzere En büyük perakendeciler için, modern bir depo yönetim sistemine son derece önemlidir.. Çünkü onların satışları ve sevkiyat gereksinimleri yüksek uyumluluk gerektirmektedir.
Bu büyük perakendeciler için EDI (Electronic Data Interchange) bir gerekliliktir.İdeal bir WMS çözümü ile EDI entegrasyonu sayesinde ; ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemine otomatik olarak sipariş bilgilerini iletmek mümkün olacaktır.
Böylece bilginin sürekliliği sahadaki satıcıdan satış yöneticisine kadar hatta finans departmanının karlılık ve verimlilik belirlemesine; her alanda mükemmel bir enformasyon sağlayacaktır. İşletme olarak buna ihtiyacınız var UNUTMAYIN

e-iş uygulamalarıyla değişim gereksinimlerini yönetin:

Web üzerinden satış yapan birçok işletmeden biri iseniz, veya bayi kanalınız siparişlerini webden veriyor ise; Kesinlikle iyi yönetilen bir depoya ve depo yönetim sistemi için bir otomasyonuna ihtiyacınız var demektir. Online çalışan bir işletme, daha fazla işlem hacmi ve daha fazla müşteri beklentisi ile karşılaşır. Bu nedenle sipariş alma ve sevkiyat işlerinin hızlanması gerekliliği kaçınılmaz bir sonuçtur.
Doğru bir sipariş sevkiyat sistemi olmadan, birçok sipariş hataları oluşabilir Günümüzdeki düşük kar marjları göz önüne alındığında sevkiyattan kaynaklı hataların mali zararları olabilir.
Dolayısıyla e-iş çözümüne entegre bir depo yönetim sistemi ne ihtiyacınız var demektir. Deponuzda stoğunuzu, hangi ürünün sipariş zamanının geldiğini binlerce ürün satarken sizin yerinze online tutacak bir sistem işletmenizin karlılığını artıracaktır.

Deponuzda otomatikleşme gereksinimini farkedin

Muhasebe veri tabanınız, antreponuz, deponuz, siparişleriniz ve sevkiyatlarınız, faturalandırma mal teslimi, tahsilat gibi işlerinizde bir gecikme, bir uyum sorunu yaşıyorsanız, işleriniz istediğiniz hızla devam etmiyorsa.… bu süreçte deponuzda bir otomasyona ihtiyacınız var demektir. Depocunuzu otomatikleştirin.
Depo faaliyetlerinde hataları en aza indirmek, gerçek zamanlı, giriş çıkışı yönetmek, ve depo çalışanlarının verimliliğini ölçmek tüm hareketleri izlemek için muhasebe programınızla entegre çalışan bir “depo otomasyonuna” ihtiyacınız var demektir.

Mevcut Kapasitenizi ve Yeteneklerinizi Ölçme zamanı

Deponuzun veya ambarınızın verimlilik ayrıntılarını ölçmenizin zamanı gelmedi mi? Gerçekte hangi kapasitede çalışıyorsunuz? Alanınızı ve kapasitenizi nasıl kullanıyorsunuz? Bunun için Objektif ölçüm sistemleri kullanın

Benchmark işlemleri ile ambarınızın ne kadar iyi bir performans gösterdiğini, deponuzdan ne beklediğinizi ve geliştirmek istediğiniz alanları belirleyiniz.
Eğer ölçümleriniz beklentileriniz ile önemli farklılıklar içeriyorsa Sizin iyi bir depo yönetim sistemine ihtiyacınız var demektir.

Deponuzu daha büyük veya yeni bir yere taşıyorsanız

depo taşıyorsanız otomasyon Eğer yeni bir depoya taşınmaya planlıyorsanız, bir depo yönetim sistemi satınalmanızın en uygun zamanıdır
Eski deponuzda yaşadığınız sorunları, yetersizlikleri ve imkansızlıkları yeni yerinize taşımamalısınız. Artık yeni deponuzun tamda ihtiyaçlarınıza uyarlanmış profesyonel bir bakış açısıyla Profesyonel bir depo yönetim sistemi için tasarlanmış olması gerekir.
Planlamalarınızı yeni yerinize taşınmadan once sizin için planlama ve analizleri yapacak profesyonelleri hemen arayın.