_

El Terminalleri ?

 

Elia Bilişim öncü Depo ve Lojistik hazır yazılımları ile işletmenizin otomasyon ihtiyaçlarına kaliteli çözümler sunuyor.
Sizlere sunduğu Depo ve Lojistik Otomasyonu yazılımlarının yanısıra, tüm süreçlerin yönetiminde çalışanların iş akışını daha hızlı ve verimli hale getirmek için sunduğu Mobil cihazlar, El Terminali, Barkod Yazıcı, Barkod Okuyucu, karekod okuyucu vb. donanımlar Depo Yönetim Sistemleri zincirinin en önemli halkalarını oluşturur .

El Terminali Nedir ?

El terminali, el bilgisayarlarının genel adıdır ve amacı el ile girilen verileri ya da barkod okuyucudan gelen verileri depolayan, yorumlayan ve işleyen, endüstriyel, sağlam ve saha koşullarına uygun el bilgisayarıdır.
El Terminalinde mobil özellikleri ön plana çıkarılmış özel bir işlemci, mimari ve depolama teknolojisi kullanılır. Burada amaç veriyi toplayıp ana sisteme aktarmaktır.

El Terminalleri, saha şartlarına uyum sağlaması ve uzun ömür olması için endüstriyel olarak tasarlanırlar. Endüstriyel bir el terminali en azından 1 metreden birçok açıdan düşmelere karşı dayanıklıdır. Düşme dayanıklılığın haricinde ayrıca toz ve su gibi çevresel ortam şartlarından etkilenmemesi için özel şartlarda test edilerek sertifikalandırlar. Teknolojinin baş döndüren hızı el terminali teknolojilerinide etkilemektedir. Günümüzün güncel teknolojilerinden 3G standardı artık yeni model el terminallerde kendini göstermeye başlamıştır. Bu sayede sahadan merkeze çok hızlı bir şekilde veri aktarımı sağlanabilmekte ve 7.2 MBPS hızına varan hızlardan internete erişim mümkün olmaktadır.

El Terminali Nerede Ne Amaçla Kullanılır ?

  • Lojistik sektöründe,
  • Depo Otomasyonlarında,
  • Depo ve Stok Sayımında
  • Online ve mobil Sipariş almak için
  • Stok giriş/çıkış
  • Personel takibi Mesai takibi
  • Barkod kalite kontrolü
  • Saha satış – sıcak satış – depo otomasyonu – mobil iş çözümleri uygulamalarında, – Sayaç okuma ve mobil parkomat sistemleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
  • Hatta artık restaurantlarda bile sipariş alımlarında el terminali kullanılmakta, bu sayede iş akışlarında maksimum verimlilik elde edilmektedir.El Terminali kullanımı kolay olup kısa bir eğitim süreciyle ilkokul mezunu düzeyinde bir kullanıcının bile öğrenerek, kısa sürede el terminali kullanımına başlaması sağlanabilmektedir. Elia Bilişim’in Profesyonel eğitimcileri,müşterilerine el terminali kullanımı eğitimi de vermektedir.

El Terminali Programı Nedir ?

El Terminali programı, el terminalinin üzerindeki işletim sisteminden ve hazır gelen programlardan farklı olarak (örneğin Elia Bilişim’in Uzman Yazılımcıları tarafından) hazırlanan ve merkezdeki yazılımınıza el terminali ile girdiğiniz verileri aktarmaya yarayan ara programdır. Yani bir merkez programınız varsa (ERP ya da muhasebe programı) bu programı el terminaline yükleyip çalıştıramazsınız, ihtiyacınız, el terminaline özel geliştirilmiş bir ara yazılımdır.

El Terminali Programlama:
El terminali programlama, el terminalinin üzerindeki işletim sisteminden ve hazır gelen programlardan farklı olarak hazırlanan ve merkezdeki yazılımınıza el terminali ile girdiğiniz girdileri aktarmaya yarayan ara programın kodlanmasıdır. Uzman kurumlarla çalışmak gerekmektedir.

El terminali’ni Porfesyonel Depo Otomasyonları ile kullanabilmek için gerekli desteği, konusunda en iyi Yazlılımları sunan Elia Bilişim’in profesyonel satış ekibinden alabilirsiniz.

El Terminali ve Barkod Okuyucu aynı şey midir?

El Terminali ile Barkod Okuyucu genellikle birbirine karıştırılan kavramlardır.El Terminali, içinde Barkod Okuyucu modülü içermektedir. Barkod okuyucular ise asla el Terminali kadar akıllı bir cihazlar olmayıp sadece okuduğu barkodu bağlı olduğu bilgisayara göndermektedir.

El terminali’ni Porfesyonel Depo Otomasyonları ile kullanabilmek için gerekli desteği, konusunda en iyi Yazlılımları sunan Elia Bilişim’in profesyonel satış ekibinden alabilirsiniz.

El Terminali Fiyatları Neden Değişir ?

El terminali fiyatları özelliklerine göre, sağlamlığına göre, iletişim protokollerine göre ve markasına göre değişkenlik En iyi el terminali fiyatıgösterir. Aynen Günümüz mobil iletişim araçlarında olduğu gibi özellikleri ve markaları amaca göre değişmektedir.Bu nedenle El terminali fiyatları konusunda piyasada uzun yıllardır faaliyet gösteren ve referansları güçlü şirketlerle çalışmak daha sağlıklı sonuç verir.