_

Barkod Yazıcılar

BARKOD ETİKET YAZICILAR HAKKINDA BİLİNMESİ FAYDALI BİLGİLER

Barkod, etiket yazıcıları;Sektör farketmeksizin depo yönetim sistemleri, lojistik, üretim, servis takip, mağaza, depo ve saha otomasyonlarında kısaca izlenebilirlik adına oluşturulan barkod, karekod, gibi sistemlerin en küçük ama olmazsa olmaz halkalarından biridir.

Bunun sebebi işletmeler izlenebilirlik adına maliyetlerini aşağıya çekip zamandan ve personelden maksimum faydalanmak için kullanırlar. Oluşturdukları barkod veya karekod sisteminin ilk adımında satın alacakları barkod veya etiket yazıcının performansı iyi olmalıdır.

Bu yazıcı saha şartlarına uygunluğu sarf malzemelerinin tedariği kolay , fiyat aralığı uygun , servis imkanları yaygın olmalıdır.Etiket boyutları baskı kalitesine bağlı olması kurulacak izlenebilirlik sistemleri sağlıklı hızlı ve ekonomik çalışmasına sebep olacaktır.
Özetle barkod yazıcılar teknolojininde hızıyla birlikte çok fonksiyonlu hale geldiler. Buna bağlı olarak çok çeşitli fiyat aralığında çok çeşitli ürün yelpazesi piyasada oluştu. Bu farklılıklar fayda sağladığı gibi zararda vermektedir.

Eğer işletme kendi içinde dosğru analizi yapamaz yada profesyonel yardım almaz ise doğru ürüne sahip olamayacağı için bu kurduğu otomasyonların sistemlerim yavaşlamasına hatta durma noktasına geitreceğinden depo saha üreti lojistik gibi çok önemli departmaların sağlıklı çalışması engelleyektir. Bu sebeple standart yada yüksek fiyatlı bir barkod yazıcı almaktansa maksimum fayda sağlayacak bir barkod etiket yazıcı almak en doğru seçim olacaktır.

BARKOD ETİKET YAZICI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Doğru barkod etiket yazıcıya sahip olmak için çalıştığımız sektör buna bağlı olarak barkod veya etiketleri kullanacaımız yerler örneğin ürün, ham madde, yarı mamül, veya demirbaşlar, servis takipleri, dolap takipleri vb. çok önemli kırılımlardır. B kırılımları doğru analiz etmek önemlidir. Ürün veya üretim sirkülasyonu yani hızı ürünlerin bulunduğu fiziki şartlar (sıcaklığı nemli veya ıslak tozlu ortamlar vb.) taşınabilir olması, endüstriyel olması gibi bütün bu kırılımlara bağlı olarak doğru yazıcıya ulaşabiliriz. Bütün bu şartları doğru tespit edebilirsek etiket boyutundan etiket basma hızına kalitesine sarf malzeme tüketme hızına ve maliyetine ulaşabiliriz. Bu da firmamıza en az maliyetle en kaliteli ve hızlı barkod ve etiketlere ulaşamamızı sağlar. En önemli noktalardan biride servis ve yedek parça tedariğidir.

Sık sorulan sorular

  • Barkod etiket yazıcı nerede kullanılır ?
  • Barkod etiket yazıcılar nasıl kullanılır ?
  • Barkod etiket yazıcılar fiyat aralığı nedir?
  • Barkod etiket yazıcıların sarf malzemeleri nelerdir?
  • Geniş etiket basan barkod etiket yazıcılar ?

sorularınızı yollayın birlikte cevaplayalım.    e-mail :info@eliabilisim.com

Canel Can

Elia Bilişim
İş Geliştirme Uzmanı